Klima

Klima Soğutmuyor Ne Yapmalıyım?

Klima soğutmuyor sorunu Bursa ilimizde yaşayan vatandaşlarımız için özellikle de yaz aylarında oldukça can sıkıcı bir sorundur. Bu yazımızda Teknik Usta firmamızın önerileriyle servis çağırmadan sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Klima Soğuk Üflemiyor

Klima soğuk hava üflemiyor ise muhtemelen ya eksik yapılan işlem olabilir ya da cihazınız arızalı olabilir. Cihazınızın arızalı olup olmadığını anlamak için servis çağırmadan önce yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri bilip uygulamak gereklidir.

 Servis Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

  • Klimanız kullanıma bağlı olarak zaman zaman filtreleri kir ile dolmaktadır. Klimanızın filtrelerini temizlemelisiniz.
  • Ürünü kullandığınız ortamda açık kapı veya pencere varsa onları kapatın. Açık olan kapı ve pencereler ürünlerinizin performansını direkt olarak etkilemektedir.
  • Klimalar hem ısıtma hem de soğutma sistemi olarak kullanılabilmektedir. Klimanızın soğutma modunda olduğundan emin olun.
  • Fan devrini iyi ayarladığınızdan emin olun düşük ayarda bulunduğu zaman yeterli miktarda verim alınamayabilir. Bu sebeple fan devrini artırarak deneyebilirsiniz.
  • Klimanızın önünde başka ürünlerin olmadığına ve hava kanallarının açık olduğuna dikkat etmelisiniz. Klimanızın önünde ürünler bulunursa veya hava kanalları kapalı olursa ısıtma ve soğutma konusunda performans alamazsınız.

Bu durumları uygulamayı deneyin. Uygulamalar esnasında aklınıza takılan çözemediğiniz sorunlar olursa 0224 413 04830224 248 6969 numaralı Teknik Usta çağrı merkezimizi arayarak Klima Servisi hizmeti alabilirsiniz. Tüm bu uygulamaları yapmanıza rağmen halen sorun yaşıyorsanız ürününüze daha fazla müdahalede etmeden firmamız hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Klimanın Soğutmama Sebepleri Nelerdir?

  • Klimanızın çalışmasında önemli bir faktör olan klima gazı eksilmiş ya da olması gerek miktardan fazla olabilir. Klima gazının fazla olduğunu veya eksik olduğunu düşünüyorsanız servis talebinde bulabilir gerekli kontroller yapıldıktan sonra sorun çözülebilir.
  • Klimanızın kompresörü arızalı olabilir. Genel olarak klimalar soğutmadıkları zaman kompresör arızasından kaynaklı olabilmektedir. Arıza kompresörden kaynaklı bir durum ise değişilmesiyle birlikte sorun çözülecektir. Bursa ilimizde hizmet veren Teknik Usta firmamız parça değişimlerinde de sizlere 1 yıl garanti vererek sağlıklı bir şekilde klimanızda oluşan sorunu çözüme kavuşturacaktır.
  • Klimanıza döşenmiş olan boru hattında kırılma veya ezilme olabilir. Boru hattınız servis tarafından kontrol edilir. Herhangi bir arıza durumu söz konusu ise servis tarafından çözüme kavuşturulur.

Klimanızın soğutma sisteminde halen sorun yaşıyorsanız eğer Bursa ilimizde yaşayan siz değerli müşterilerimiz için 7/24 Teknik Usta servisi olarak hizmet sunmaktayız. 0224 413 04830224 248 6969 numaralı çağrı merkezimizi arayarak dilediğiniz tarih ve saatte randevu oluşturabilirsiniz. Servisimiz en kısa sürede müdahale etmek için adresinize gelecektir. Ayrıca değişim yapılan parçalarda da sizlere 1 yıl garantili hizmet sunacaktır. Böylelikle aldığınız hizmeti de garanti altına almış olacaksınız. Unutmayın sizlere bir telefon kadar yakınız. Hemen arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı