Klima

Klima Isıtmıyor

Klima ısıtmıyor mu? Kışın Bursa ilimizin soğuk aylarında ev ve iş yerlerimizi yaşam koşullarında tutmaya çalışan, iş yerimizi veya evimizi sıcak bir yuva haline getiren klimalarımız hayatımızda önemli bir yere sahiptirler.

Klima Ortamı Isıtmıyor

Klimalarınız sıcak üflemiyor veya ortamı ısıtmıyorsa bunun bir çok sebebi vardır ancak hemen servis çağırmak yerine servis çağırmadan önce yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu konularda öncelikle servis çağırmadan evvel bilinçli davranmak gerekir. Peki kullanıcılar servis çağırmadan önce neler yapabilir?

Kullanıcıların Servis Öncesi Yapabileceği Durumlar?

Klima ısıtma modunda mı?

Klimanızı ısıtma modunda çalıştırmıyorsanız eğer bu durumdan dolayı ısıtmıyor olabilir. Bu durumda kullanıcı klima kumandası üzerinde bulunan güneş sembolünü seçmelidir. Veya heat sembolünü seçerek çalıştırmalıdır. Bilindiği üzere klima kumandasında bulunan güneş veya heat sembolleri ısıtma sembolleridir.

Klima ısı derecesini ayarlı mı?

Klimanızda yapmış olduğunuz sıcaklık ayarları kontrol edilmeli ve yapılan ayarlar ortam sıcaklık ayarından yüksek seviyede olmalıdır. Klima gibi akıllı cihazlar ortam derecesinden aşağıda bir seviye ayarlamanız halinde ortam sıcaklığını ısıtamaz.

Klimanızın Dış ünitesi devreye giriyor mu?

Klimalarınızın önemli parçalarından biri de dış ünitesidir. Klimanızı çalıştırdığınız vakit dış ünite devreye giriyor ise içinde bulunan parçalarda sorunlar oluşmuş olabilir. Bunun tam aksi bir durum yaşıyorsanız; Klimanızın dış ünitesi devreye girmiyor ise böyle bir durumda klimanız kendini kilitlemiş olabilir. Klimanızı resetlemeyi denemelisiniz. Cihazı enerji kısmından kapatın ve 10 dakika kadar dinlendirin 10 dakika geçtikten sonra ürünü yeniden açın.

Klima hava filtresi temiz mi?

Klimalarda ön kısımda bulunan kasanın içerisinde hava filtresi bulunur. Hava filtresini ürünün kullanımına bağlı olarak sık sık temizlemelisiniz. Ürününüzün hava filtresi kirden dolayı tıkanmış ise bu sebeplerden dolayı da ısıtmıyor olabilir. Bu işlemleri servis çağırmadan dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz.

Yaptığınız bu kontrollerden sonra halen klimanızda verim alamıyorsanız ürününüz beklediğiniz gibi çalışmıyor veya Klima ısıtma yapmıyor ise daha fazla ürüne müdahale etmeden 7/24 hizmet vermekten olan Teknik Usta firmamız ile iletişime geçebilir Klima Servisi talebinde bulunabilirsiniz.

Klimanızın çalışmama sebepleri

  • Klimanızın gaz derecesi olması gerekenden eksiktir veya fazla olabilir.
  • Klimanızın kompresörü bozulmuş olabilir.
  • Klimanızın iç ünitesinde bulunan filtre ya da peteği kirlenmiş olabilir.
  • Klimanızın dış ünitesinde bulunan filtre ya da peteği kirlenmiş olabilir
  • Klimanızın dış veya iç ünitesindeki fan ya da kondansatör bozulmuş olabilir
  • Klima sensörlerinde arıza olabilir
  • Klimanızın kumandasında arızalı olabilir
  • Klimanıza döşeli olan bakır boru hattında ezilme ya da kırılma olabilir

Bu gibi başlı sebeplerle klimalarınız arıza durumu gösterebilir. Eğer halen arızanız devam ediyorsa 0224 413 04830224 248 6969 numaralı Teknik Usta çağrı merkezimizi arayabilir hızlıca klima bakımı veya arızalarınız için servis talebi oluşturabilirsiniz. 7/24 kesintisiz hizmet veren firmamız en kısa sürede arızalarınızı çözüme kavuşturacaktır. Ayrıca ürün üzerinde değişimi yapılan parçalara da 1 yıl garanti sunacaktır. Böylelikle almış olduğunuz hizmeti de garanti kapsamında tutmuş olacaksınız. Unutmayın sizlere kaliteli, ekonomik ve güvenilir hizmet sunmak için buradayız. Sizlere bir telefon kadar uzaktayız hemen arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı