Beyaz Eşya Servisi

Buzdolabı Fanı Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Buzdolabı fanı çalışmıyor ne yapmalıyım? gibi sorunlarla karşı karşıya kaldıysanız makalemize hoş geldiniz. Buzdolabı evlerimizin ve ofilerimizin veya yaşam alanlarımızın olmazsa olmaz ürünlerindendir. Özellikle de Bursa ilimizde yaşıyorsak her mevsim yaşam alanlarımızda yiyecek içeceklerimizin bozulmasını önlemek adına aynı zamanda da serin kalmasını buzdolapları bizlere sağlar. Buzdolaplarını birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Hangi çeşidi olursa olsun buzdolaplarımız her şekilde fan motoru olmadan çalışması imkansızdır.

Peki eğer bir buzdolabına sahipsek ve buzdolabımızın motor fanının çalışmadığını düşünüyorsak ne yapabiliriz?

Buzdolabı Motor Fanı çalışmıyor – nedenleri nelerdir?

Buzdolaplarının olmazsa olmazı olan kalbi dediğimiz parça olan fan motoru neden çalışmaz? sebepleri aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

  • Buzdolabınızın fanı karlanma yapmış olabilir.
  • Buzdolabınızın fan motoru bazı nedenlerden dolayı yanmış olabilir.
  • Buzdolabınızın fan pervaneleri görmesi gereken işlevi yerine getirmiyor olabilir.
  • Buzdolabınız uzun kullanım sonrası eskimiş ve buna bağlı nedenlerden dolayı parça kullanım ömrünü tamamlamış olabilir.

Tabi bu sorunları kendiniz belirleyemezsiniz. Eğer Bursa ilimizde yaşıyorsanız bu gibi durumlarda teşhis için Teknik Usta servisimizi çağırmanız gerekmektedir. Servis ekipleri arızayı yerinde tespit ederek sizlere yapılacak müdahale ve maliyet konusunda bilgiler verir. Onay alındıktan sonra ürüne mümkünse yerinde, değilse atölyeye alınarak sağlıklı müdahaleler yapılır.

Buzdolabı Fanı Çalışmıyor – Kullanıcı Ne Yapmalıdır?

Buzdolabı motor fanı çalışmıyor ise kullanıcılarımızın belli başlı yapabilecekleri bir takım durumlar mevcuttur. Sizler için aşağıda bunları sıraladık.

  • Kullanıcılar tabi ki servis çağırmadan önce böyle bir durumda buzdolabının fan motorunun buzlanmış olabileceği ihtimalini değerlendirir ve bu sebeple çalışmadığını düşünerek buzdolabının fişini çekmelidir.
  • Buzdolabınızın fişi yaklaşık 4-6 saat kadar veya daha uzun bir süre fişten çıkarılmış şekilde beklemelidir.
  • Ardından bu süre geçtikten sonra buzdolabınızın fişini tekrar prize takarak buzdolabını çalıştırmalıdır.
  • Tabi ki işlem sırasında buzdolabında bozulacak gıdalar varsa onların önceden muhafazası için mutlaka alınmalıdır. Dolap içinde ürünler bekletilmemelidir.
  • Yaptığınız bu ilşlemlerden sonra buzdolabınızın fan motoru yine de çalışmazsa servis yardımına başvurulmalıdır.

Buzdolabı Fan Motoru Çalışmıyor –  Arıza Nasıl Giderilir?

Buzdolabı fanı çalışmıyor ise öncelikle fan motoru neden arızalandığını tespit edilmesi gerekmektedir. Ürünün arızasının neyden kaynaklandığını bilmeden uzaktan bu konuda bilgi sunmak pek doğru değildir elbette. Bunun için servisimizi çağırmanız gerekmektedir. Çağırdığınız servis parça arızasını tespit ettikten sonra sizlere detaylı bilgi verecektir. Tabi ki her servis işin ehli olmadığı gibi ürünlerinize de zarar verebilmektedirler bunun için doğru servisi tercih etmelisiniz. Teknik Usta, Bursa Beyaz Eşya Servisi başta olmak üzere bir çok alanda yılların tecrübesine sahiptir. bu konuda sizlere en iyi ve garantili bir şekilde yardımcı olmak için buradayız. Hemen 0224 413 04830224 248 6969 numaralı çağrı merkezimizi arayarak sorunsuz bir şekilde ürününüzün arızasını giderebilirsiniz. Beyaz eşya ürünleri ile ilgili daha fazla makalemizi görmek için https://teknikusta.com/beyaz-esya-servisi/ bağlantımızı ziyaret edebilir, aşağıda bulunan yorum kısmına yorum yaparak görüş, öneri ve sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Servis arkadaşlarımız sizlere en kısa sürede cevap verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir